Як розрахувати доставку автомобіля зі США

Американський ринок автомобілів є найбільш привабливим для українців. Він переповнений якісними моделями, колишні власники яких ретельно стежили за станом своїх машин. Для їх придбання краще звернутися в транспортно-експедиторську компанію https://www.cargohub.com.ua/, яка якісно надає послуги митного брокера.

Фактори, що впливають на вартість доставки

Ціна доставки автомобіля з Америки в Україну залежить від різних факторів. Кожен з них впливає на підсумкову вартість.

Основні фактори:

  1. Габарити авто. Найчастіше машини зі США доставляють за допомогою водного транспорту. Вартість такого транспортування залежить від займаного вантажем місця на палубі. Тому, чим менше розмір автомобіля, тим дешевше буде доставка.
  2. Місце покупки. Транспортування авто зі Східного узбережжя США набагато дешевше, ніж з інших місць країни. Це пояснюється меншою відстанню до України та відсутністю витрат на підвезення вантажу до порту.
  3. Місце доставки. Найдешевше транспортувати автомобілі в порти Одеси, Чорноморська та Південного. Доставка в будь-які інші місця країни потребуватиме додаткових фінансових витрат.

Додаткові витрати

При розрахунку вартості доставки автомобіля зі США в Україну потрібно враховувати додаткові витрати. Без їх оплати неможливо буде користуватися привезеним транспортним засобом.

Перелік витрат:

  1. Митний збір. Його розмір становить 10% (для електрокарів — 0%) від вартості автомобіля на аукціоні.
  2. Акцизний збір. Його розмір залежить від року випуску машини, а також типу та об’єму двигуна. При розрахунку базову ставку податку (50-150 євро) множать на об’єм двигуна (в літрах) та на кількості років, що минули з дня випуску машини (для авто поточного року береться коефіцієнт 1).
  3. ПДВ. Розмір цього податку становить 20% (для електрокарів — 0%) від митної вартості авто (включаючи митний та акцизний збір).
  4. Пенсійний фонд. Податок становить 3% від загальної суми пенсійного збору. Останній виходить в результаті складання вартості авто та витрат на розмитнення (мито, акциз, ПДВ).

Незважаючи на велику кількість витрат, підсумкова вартість автомобіля, купленого у США буде набагато нижче, ніж ціна аналогічного транспортного засобу, придбаного в Україні. Крім того при виборі автомобіля з США потрібно пам’ятати про численні податкових знижки для електромобілів і автомобілів з гібридними двигунами.

22.09.2021, 14:25